Po Chinach przyszedł czas na Katar. Conte zagra w El Jaish

Facundo Conte po tym jak wraz z drużyną z Szanghaju zdobył mistrzostwo Chin nie będzie miał czasu na odpoczynek od siatkówki, ponieważ związał się kontraktem z katarskim klubem El Jaish. Argentyńczyk ma wspomóc swój nowy zespół w walce o Puchar Kataru oraz weźmie udział w rozgrywkach o Puchar Emira.

 

Z Chin do Kataru

 

Facundo Conte po tym jak rozwiązał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów trafił do Szanghaju i wraz z tamtejszym klubem zdobył mistrzostwo Chin. W walce o złoty medal zmierzyły się wówczas drużyny z Pekinu i Szanghaju. Zespół Facundo Conte potrzebował czterech spotkań, aby zdobyć upragnione trofeum. Po czwartym, zakończonym tie-breakiem meczu drużyna z Szanghaju mogła zapisać na swoje konto trzecie zwycięstwo, co było równoznaczne ze zdobyciem złotego medalu.

 

O wywalczeniu przez Conte mistrzostwa Chin pisaliśmy TUTAJ.

 

Dla polskich kibiców Conte znany jest głównie z występów w polskim klubie, PGE Skrze Bełchatów, którego barw bronił przez trzy sezony (2013-2016), zdobywając między innymi mistrzostwo Polski (2013/2014), dwa brązowe medale (2014/2015, 2015/2016), Superpuchar Polski (2014) oraz Puchar Polski (20152016).

 

Jak poinformował szef sztabu El Jaish, Khalid Al-Kaabi, Conte ma wspomóc katarski zespół i wesprzeć go w walce o Puchar Kataru. Argentyńczyk w barwach nowej drużyny zadebiutuje już 2 kwietnia w meczu półfinałowym. Ponadto argentyński przyjmujący od 11 kwietnia weźmie udział w rozgrywkach o Puchar Emira. W katarskim zespole Facundo Conte będzie miał okazję grać między innymi z polskim atakującym, wielokrotnym reprezentantem Polski, Jakubem Jaroszem, który występuje w barwach klubu od początku sezonu.

 

 

Wiele światowych gwiazd ponownie zagra w Katarze  

 

Poza Argentyńczykiem na przejście z ligi chińskiej do Kataru zdecydowali się Gyorgy Grozer, który wraz z Facundo Conte zdobył mistrzostwo Chin oraz Amerykanin, Taylor Sander. Amerykański przyjmujący w Chinach wywalczył srebrny medal rozgrywek. Grozer i Sander w Katarze będą bronić barw klubu Al Arabi Doha. Poza Conte, Grozerem, Sanderem i Jaroszem w Katarze zobaczymy takich zagranicznych zawodników jak: Duńczyk – Mads Ditlevsen (Police S.C.) oraz Kubańczycy – Oreol Camejo (Al. Rayyan) i David Fiel (El Jaish).

 

 

 

Źródło: www.eljaish.com/opracowanie własne