I Liga: Zespoły z Zawiercia i Suwałk zrobiły pierwszy krok w stronę finału

W sobotę (tj. 18 marca) rozpoczęły się półfinały I Ligi. Do walki o prawo gry w finale stanęły ekipy z Zawiercia, Nysy, Suwał i Siedlec. Pierwszy krok w stronę awansu do najlepszej dwójki zrobili podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza oraz siatkarze Ślepska Suwałki, którzy w trzech setach pokonali swoich rywali.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się ze sobą ekipy z Siedlec i Suwałk. Faworytami tego starcia byli przyjezdni, którzy do tego meczu przystąpili mocno zmotywowani. Już od pierwszych piłek było widać, że przyjezdni są dobrze dysponowaniu. To właśnie oni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, wygrywając cały mecz w trzech partiach, w każdej do dwudziestu dwóch punktów. Zasłużone zwycięstwo drużyny z Suwałk przybliżyło ją w stronę awansu do finału rozgrywek o mistrzostwo I Ligi.

KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

MVP: Piotr Lipiński

Drugie starcie półfinałowe było znacznie bardziej wyrównane. Gracze z Nysy i Zawiercia stoczyli ze sobą zacięty, pięciosetowy bój. Pierwsze dwie partie padły łupem gospodarzy, którzy wygrali kolejno do 23. i 16. punktów. Kolejne odsłony należały jednak do przyjezdnych, którzy zdołali doprowadzić do tie-breaka. Decydujący set okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Dominika Kwapisiewicza, którzy wygrali go 15:11 i cały mecz 3:2, robiąc tym samym pierwszy krok w stronę finału.

Stal AZS PWSZ Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (25:23, 25:21, 16:25, 23:25, 11:15)

MVP: Kacper Popik

Drugie mecze półfinałowe odbędą się 25 marca. Jeśli zajdzie taka konieczność to trzecie spotkania zostaną rozegrane 26 marca.