Z Olsztyna do Kędzierzyna. Gardini trenerem ZAKSY

Andrea Gardini od 2014 trenuje plusligowy zespół, do tej pory prowadził Indykpol AZS Olsztyn, który przejął po Krzysztofie Stelmachu. Teraz włoski szkoleniowiec zdecydował się na zmianę i w nadchodzącym sezonie będzie trenował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, przejmując stanowisko po Ferdinando de Giorgim.

 

Cały czas z siatkówką w życiu

 

Andrea Gardini w latach 2011-2013 współpracował z reprezentacją polski, pełniąc rolę asystenta Andrei Anstasiego, który wówczas był pierwszym szkoleniowcem biało-czerwonych. Po zakończeniu pracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej Andrea Gardini przygodę jako trener Indykpolu AZS-u Olsztyn rozpoczął w grudniu 2014 roku, kiedy ze stanowiskiem pożegnał się Krzysztof Stelmach. Pod wodzą Włocha olsztynianie plasowali się na dziesiątym miejscu w PlusLidze. W sezonie 2016/2017 Akademikom wiedzie się o wiele lepiej i cały czas mają szansę na wejście do czwórki. Pewne jest jednak to, że po zakończeniu rozgrywek Andrea Gardini pożegna się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, o czym pisaliśmy TUTAJ i przeniesie się do Kędzierzyna.

 

 

Nowe wyzwanie

 

W związku z objęciem posady trenera reprezentacji Polski przez Ferdinando de Giorgiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanęła przed wyzwaniem pozyskania nowego szkoleniowca na kolejny sezon. Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek 2016/2017 wiadomo, że szkoleniowcem klubu z Opolszczyzny zostanie kolejny Włoch. Nowym trenerem klubu został Andrea Gardini, i to właśnie ten szkoleniowiec zastąpi Ferdinando de Giorgiego na ławce trenerskiej kędzierzyńskiej ZAKSY. „Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach. Dla mnie jako trenera to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. ZAKSA bez wątpienia aktualnie jest najlepszym klubem w Polsce. Wierzę, że również w kolejnym sezonie wspólnie mamy możliwość stworzenia wielkiego,kompletnego zespołu. Bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę pracy w takim klubie, zdaję sobie sprawę jak wielka szansa przed nami” – mówi nowy szkoleniowiec kędzierzynian.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne