PlusLiga: Bielszczanie bez szans w meczu z kędzierzynianami

Kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegrali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Ferinado De Giorgiego podejmowali zespół BBTS-u Bielsko Biała i ponownie odnieśli pewne zwycięstwo. Starcie zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść gospodarzy, a najbardziej wartościowym graczem meczu został uznany Sam Deroo.

Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od pewnego ataku Wojciecha Sieka (1:0). Drugi błąd Dawida Konarskiego tym razem w ataku daje drużynie gości dwupunktową przewagę nad kędzierzynianami (3:1). Po bloku kędzierzyńskich siatkarzy zdobył punkt Miloš Vemić (5:3). Gospodarze spotkania bardzo szybko odrabiają straty, a atak ze środka siatki Łukasza Wiśniewskiego daje piąty punkt kędzierzynianom (5:6). Wojciech Siek zdobywa kolejne „oczko” dla swojej drużyny atakując ze środka (8:7). Zablokowany atak Pawła Gryca przez gospodarzy wyrównuje wynik na 9:9. Świetnie na środku siatki po stronie gospodarzy zagrał Mateusz Bieniek i wyprowadził swoją drużynę na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (11:10). Bardzo dobrze wykorzystał swoją kontrę Dawid Konarski, który swoim zagraniem powiększył przewagę nad rywalem do dwóch „oczek” (13:11). Kamil Kwasowski zdobywa punkt po bloku kędzierzyńskich siatkarzy (13:13).  Przy stanie 15:15 Paweł Gryc atakuje ponownie po dłoniach rywali. Po błędzie w polu zagrywki jaki popełnił Krzysztof Bińkowski (15:16) w boisko przeciwnika nie trafił Paweł Gryc (15:17). Wojciech Siek skutecznie atakuje ze środka (17:18), a w kolejnej akcji ten sam zawodnik psuje zagrywkę, a na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć rezultat 19:17 na korzyść gospodarzy spotkania. Niewykorzystana kontra Dawida Konarskiego doprowadziła do remisu (19:19). Po przerwie na żądanie trenera BBTS-u Bielsko-Biała, doskonale w ataku zagrał Sam Deroo i zbliżył swoją drużynę do zwycięstwa w tej odsłonie (22:19). Łukasz Wiśniewski pewnie trafia w boisko (24:21), a w kolejnej akcji ten sam zawodnik psuje zagrywkę (22:24). Ostatni punkt gospodarzom zapewnił Bartosz Janeczek, który popełnił błąd w polu zagrywki (21:25).

Początek drugiej partii to świetna gra gospodarzy spotkania, którzy dzięki pewnym atakom Sama Deroo i Rafała Buszka oraz skuteczniej zagrywce Mateusza Bieńka prowadzili już 6:0. Pierwszy punkt dla bielszczan „zdobył” Łukasz Wiśniewski, który zepsuł swoją zagrywkę (1:7). Kolejny błąd w wykonaniu siatkarzy z Bielska-Białej, Wojciech Siek nie trafia w boisko rywali po ataku ze środka (1:10). Pewnie wykorzystał swoją kontrę Rafał Buszek (11:2), a w kolejnej akcji skutecznie na środku siatki zagrał Mateusz Bieniek (12:2). Przy stanie 13:4 na korzyść kędzierzynian Mateusz Bieniek psuje zagrywkę. Po dwóch skutecznych atakach Sama Deroo, trener bielszczan poprosił o czas dla swojej ekipy (15:4). Po przerwie kędzierzynianie zablokowali atak Kamila Kwasowskiego (16:4). Sam Deroo zdobywa kolejne „oczko” dla swojej drużyny obijając dłonie rywali skaczących do bloku (18:5). Przy stanie 20:7 na korzyść gospodarzy pewnie zagrał Łukasz Wiśniewski. Bartłomiej Lipiński psuje zagrywkę (8:21), a po chwili Dominik Witczak zdobywa punkt bezpośrednio z pola serwisowego (22:8). Dominik Witczak zakończył drugą partię meczu (25:9).

Trzeciego seta rozpoczął Bartosz Janeczek, który bardzo dobrze spisał się w ataku (1:0). Zatrzymany atak Pawła Gryca przez kędzierzynian dał jednopunktowe prowadzenie gospodarzom (2:1). Miloš Vemić obija blok rywali (3:4), a w kolejnej akcji „oczko” zdobywa Mariusz Gaca (4:4). Szósty punkt dla gospodarzy wywalczył Sam Deroo (6:5). Niewykorzystany kontratak Rafała Buszka dał bielszczanom punkt przewagi nad gospodarzami (7:6). Dobrze w ataku zagrał Bartosz Janeczek (8:7). Dominik Witczak wyrównuje wynik spotkania na 9:9. Sam Deroo uderza po bloku rywali i zdobywa kolejne „oczko” dla swojej drużyny (12:11). Swojej kontry nie wykorzystał Paweł Gryc, czym zmusił swojego trenera do poproszenia o czas (14:12). Po przerwie Miloš Vemić pewnym atakiem zakończył kolejną akcję (13:14). Bartosz Janeczek skutecznie zbił piłkę (16:15), a w kolejnej akcji z krótkiej uderzył Łukasz Wiśniewski (16:16). Ze środka bardzo dobrze zagrał Wojciech Siek (18:18). Miloš Vemić został zablokowany przez kędzierzynian (18:20). Po przerwie dla drużyny gości skutecznie zagrał Wojciech Siek (19:21). Paweł Gryc psuje zagrywkę i tym samym zbliża kędzierzynian do zwycięstwa w tej partii (23:20). Ostatni punkt dla kędzierzynian „zdobył” Kamil Kwasowski, który nie trafił w boisko (25:20).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko Biała  (25:21,25:9, 25:20)

MVP: Sam Deroo

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Dawid Konarski, Rafał Buszek, Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski Paweł Zatorski (libero) oraz Dominik Witczak

BBTS Bielsko Biała: Kamil Kwasowski, Wojciech Siek, Paweł Gryc, Milos Vemić, Mariusz Gaca, Krzysztof Bieńkowski, Przemysław Czuderna (libero) oraz Bartosz Janeczek, Dmitry Storozhylov, Bartłomiej Lipiński