I Liga: W pierwszych meczach ćwierćfinałowych zwyciężali faworyci

W sobotę (tj. 4 marca) odbyły się pierwsze spotkania ćwierćfinałowe o mistrzostwo I Ligi. We wszystkich meczach triumfowały drużyny, które po rundzie zasadniczej zostały sklasyfikowane wyżej. Trzy starcia zakończyły się 3:0, a w jednym o zwycięstwie rozstrzygnęły cztery partie. Mecze rewanżowe odbędą się 11 marca.

 

Siatkarze TSV Sanok podejmowali przed własną publicznością KPS Siedlce. Faworytami tego starcia niewątpliwie byli sklasyfikowani po rundzie zasadniczej na miejscu czwartym siatkarze z Siedlec. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka ze swojego zadania wywiązali się w stu procentach, wygrywając na ternie rywala w trzech setach. W każdej z partii przyjezdni wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali do końca, wygrywając zdecydowanie każdą z odsłon. W ćwierćfinałowej rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw w lepszej sytuacji są siatkarze KPS-u Siedlce, którzy mecz rewanżowy rozegrają przed własną publicznością.

 

TSV Sanok – KPS Siedlce 0:3 (21:25, 12:25, 20:25)

MVP: Piotr Łukasik

 

 

Siatkarze z Krakowa, którzy po rundzie zasadniczej zajęli ósme miejsce podejmowali lidera tabeli. Zawodnicy Ślepska Suwałki od początku spotkania narzucili rywalom swój rytm gry, nie pozwalając im na przejęcie inicjatywy. W każdej z partii od początku do końca jej przebieg kontrolowali przyjezdni. Gospodarze jedynie w drugim secie zdołali przekroczyć barierę dwudziestu punktów. W pozostałych odsłonach sztuka ta im się nie udała. Siatkarze z Suwałk, którzy są jednymi z faworytów do wygrania ligi zwyciężyli w trzech setach, a mecz rewanżowy rozegrają na własnym boisku, co będzie dodatkowym atutem.

 

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)

MVP: Wojciech Winnik

 

 

Również siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie rozprawili się ze swoimi rywalami w trzech partiach. Już w premierowej odsłonie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza pokazali, że są w dobrej dyspozycji, pokonując rywali 25:12. Pozostałe dwa sety były zacznie bardziej wyrównane, a o zwycięstwie decydowały zacięte końcówki, które kończyły się zwycięstwem gości, którzy po fazie zasadniczej I Ligi zajmowali w tabeli drugą lokatę. Siatkarze z Wrześni mimo usilnych starań nie zdołali ugrać ani jednej odsłony, co przed meczem rewanżowym, którzy odbędzie się w Zawierciu, stawia ich w mało komfortowej sytuacji.

 

APP Krispol Września – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (12:25, 23:25, 26:28)

MVP: Jarosław Macionczyk

 

 

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysy zdołali pokonać swoich rywali z Hajnówki w czterech setach. W dwóch pierwszych odsłonach przyjezdni wygrywali kolejno 25:23 o 25:16, ale w trzecim secie w samej końcówce do głosu doszli gospodarze, którzy zwyciężyli 28:26 i przedłużyli swoje szanse na wygranie. W czwartej partii zawodnicy z Nysy nie pozwolili przeciwnikom na przejęcie inicjatywy i pokonali ich 25:13, udowadniając tym samym, że są drużyną lepszą. Rewanżowe starcie tych drużyn odbędzie się 11 marca w Nysie.

 

SKS Hajnówka – Stal AZS PWSZ Nysa 1:3 (23:25, 16:25, 28:26, 13:25)

 

 

Źródło: Informacja własna