Reprezentacja Francji bez Nicolasa Marechala

Nicolas Marechal to kolejny po Rouzierze siatkarz, który zdecydował się zrezygnować z gry w kadrze w zbliżającym się sezonie reprezentacyjny. Francuz, występujący aktualnie w Turcji, swoją decyzję tłumaczy nawracającymi problemami zdrowotnymi. Laurent Tillie, zaakceptował decyzję swojego podopiecznego, stawiając mu jednak warunek.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o odejściu z reprezentacji Francji Antonina Rouziera

 

 

Marechal rezygnuje

 

Antonin Rouzier swoją decyzję ogłosił pięć miesięcy temu. Występujący razem z nim w tureckim zespole Istanbul BBSK, Nicolas Marechal, o rezygnacji z gry w narodowych barwach powiadomił kilkanaście godzin temu. Oznacza to, że po raz pierwszy od wielu lat w reprezentacji Francji nie zobaczymy tych dwóch siatkarzy. „Ciągle jestem w reprezentacji Francji, ale podczas tego lata muszę odpocząć. Sezon w Turcji rozpocząłem z bólami pleców, teraz jeszcze odczuwam dolegliwości w obu kolanach. Cierpię z powodu nawracających stanów zapalnych, a to sprawia, że nie mam chęci do gry. Wiem, że podejmuję spore ryzyko, ale potrzebuję czasu dla siebie, a także dla swojej rodziny” – tłumaczył dwudziestodziewięcioletni przyjmujący.

 

 

Problemy kadrowe

 

Rezygnacja z gry atakującego Rouziera i przyjmującego Marechala to spory problem dla trenera Laurenta Tillie, zwłaszcza, że reprezentację Francji czeka niełatwy sezon. Francuzi zagrają m.in. w Lidze Światowej, kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata czy mistrzostwach Europy, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce. Trójkolorowych zobaczymy także w Krakowie na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, o czym pisaliśmy TUTAJ. Mimo napiętego terminarza i długiego sezonu reprezentacyjnego, szkoleniowiec Francji zaakceptował decyzję Nicolasa Marechala: „Powiedziałem, że rozumiem tę decyzję, ale w przypadku kontuzji któregoś z graczy powołam go”. Nie wiadomo też kiedy do gry wróci inny przyjmujący – Kevin Tillie. Gracza ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmaga się z kontuzją barku, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

Brak Nicolasa Marechala i Antonina Rouziera to duża szansa na dłuższą grę w reprezentacji dla młodego Thibaulta Rossard, zawodnika występującego w Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz jest nominalnym przyjmującym, ale może też grać na ataku, co niejednokrotnie pokazywał w PlusLidze. Rossard jest zawodnikiem uniwersalnym i w kadrze Francji może odegrać dużą rolę.

 

 

 

Źródło: http://www.lequipe.fr/opracowanie własne