I Liga: MKS Ślepsk Suwałki kończy fazę zasadniczą na pierwszym miejscu

Runda zasadnicza I Ligi siatkarzy dobiegła końca. Na pierwszym miejscu po dwudziestu kolejkach uplasowała się drużyna z Suwałk. Druga lokata przypadła w udziale ekipie z Zawiercia, a trzecie zespołowi z Nysy. Tabelę zamykają zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, którzy zgromadzili jedynie siedem punktów.

 

Ostatnią kolejkę fazy zasadniczej I Ligi zainaugurowało spotkanie pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego a Stalą Nysa. Faworytami tego starcia byli goście, którzy ze swojego zadania wywiązali się w stu procentach. Mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych trenera Janusza Bułkowskiego. Gospodarze jedynie w drugiej odsłonie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i ta partia zakończyła się grą na przewagi. W pozostałych setach wyraźnie lepsi byli przyjezdni. Siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale rundę zasadniczą zakończyli na ostatnim miejscu. W dwudziestu rozegranych spotkaniach zdołali oni zgromadzić jedynie siedem punktów. Z kolei zawodnicy Stali AZS PWSZ Nysy zajęli trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu dwóch „oczek”.

 

SMS PZPS Spała – Stal AZS PWSZ Nysa 0:3 (12:25, 24:26, 20:25)

 

 

22 lutego odbyło się spotkanie pomiędzy ekipami z Krakowa i Częstochowy. Mecz ten zakończył się wygraną gospodarzy. Pierwsze dwie odsłony pojedynku należały do częstochowian, którzy zwyciężali w nich 25:21. W trzecim secie do głosu doszli gracze z województwa małopolskiego, triumfując 25:9. Również w czwartej partii lepsi okazali się gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do tie-breaka. W decydującej odsłonie krakowianie wygrali 15:7 i zapisali na swoje konto dwa „oczka”, dzięki czemu rundę zasadniczą zakończyli na siódmym miejscu i uzyskali awans do fazy play-off. Z kolei ekipa z Częstochowy z dorobkiem siedemnastu punków uplasowała się na dziewiątej lokacie.

 

AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (21:25, 21:25, 25:9, 25:20, 15:7)

 

 

W ostatniej kolejce siatkarze Ślepska Suwałki podejmowali zespół z Hajnówki. Mecz ten od początku do końca należał do gospodarzy, którzy wygrali w trzech setach, w każdym z nich wyraźnie górując nad rywalami. Warto zaznaczyć, że wszystkie partie kończyły się takim samym rezultatem (25:16). Dzięki zwycięstwu zawodnicy z Suwałk zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, wyprzedzając Aluron Virtu Wartę Zawiercie o małe punkty. Z kolei gracze SKS-u Hajnówki uplasowali się na szóstej pozycji, dzięki czemu awansowali do fazy play-off i powalczą o medale I Ligi.

 

Ślepsk Suwałki – SKS Hajnówka 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)

 

 

Siatkarze KPS-u Siedlce przed ostatnią kolejką I Ligi mieli zapewniony awans do fazy play-off i byli faworytami starcia z zespołem z Wałbrzycha. W spotkaniu tym od początku dominowali gospodarze, którzy w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwolili rywalom na przekroczenie bariery dwudziestu „oczek”. Jedynie w ostatniej rozegranej partii wałbrzyszanie zdołali ugrać 20 punktów. Dzięki wygranej drużyna z Siedlec umocniła się na czwartym miejscu w tabeli. Z kolei ich rywale rundę zasadniczą zakończyli na dziesiątej lokacie.

 

KPS Siedlce – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (26:15, 25:16, 25:20)

 

 

Mecz pomiędzy zawodnikami z Wrześni i Sanoka zakończył się w trzech setach. Już premierowa odsłona pokazała, że będzie to zacięty pojedynek. Pierwsza partia zakończyła się po grze na przewagi na korzyść gości. Również kolejny set padł łupem przyjezdnych. Swoją dobrą postawę siatkarze z Sanoka potwierdzili w trzeciej odsłonie, wygrywając w niej 25:23. Zespół TSV Sanok dopisał na swoje konto komplet punktów, co pozwoliło im na zajęcie piątego miejsca w tabeli. Zawodnicy z Wrześni na koniec fazy zasadniczej uplasowali się na siódmej lokacie i również oni awansowali do fazy play-off.

 

APP Krispol Września – TSV Sanok 0:3 (24:26, 19:25, 23:25)

 

 

Końcowa klasyfikacja:

1. MKS Ślepsk Suwałki – 48 punktów

2. Aluron Virtu Warta Zawiercie – 48 punktów

3. Stal AZS PWSZ Nysa – 42 punkty

4. KPS Siedlce – 38 punktów

5. TSV Mansard Transgaz Travel Sanok – 30 punktów

6. SKS Hajnówka – 28 punktów

7. APP Krispol Września – 27 punktów

8. AGH Kraków – 27 punktów

9. Exact Systems Norwid Częstochowa – 17 punktów

10. TS Victoria PWSZ Wałbrzych – 16 punktów

11. SMS PZPS Spała – 7 punktów

 

Pary ćwierćfinałowe:

MKS Ślepsk Suwałki – AGH Kraków

Aluron Virtu Warta Zawiercie – APP Krispol Września

Stal AZS PWSZ Nysa – SKS Hajnówka

KPS Siedlce – TSV Mansard Transgaz Travel Sanok

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne