I Liga: Aluron Virtu Warta Zawiercie bliska zakończenia rundy zasadniczej na pierwszym miejscu

Przedostatnia kolejka I Ligi pozwoliła rozwiać część wątpliwości odnośnie układu tabeli po rundzie zasadniczej. Praktycznie pewne jest to, że pierwsze miejsce zajmie ekipa Aluronu Virtu Warty Zawiercie, a na drugiej pozycji uplasuje się Ślepsk Suwałki, który w minionej kolejce pokonał po tie-breaku drużynę z Sanoka.

 

Beniaminek I Ligi z Hajnówki w dwudziestej pierwszej kolejce podejmował ostatnią drużynę tabeli SMS PZPS Spałę. Spotkanie to od początku do końca kontrolowali gospodarze, którzy w pierwszej i drugiej odsłonie meczu pozwolili rywalom na ugranie piętnastu punktów. Z kolei w trzecim secie siatkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale wywalczyli dwadzieścia jeden „oczek”. Okazało się to jednak za mało na dobrze dysponowanych rywali. Zespół SKS Hajnówka po dwudziestu jeden kolejkach ma na swoim koncie dwadzieścia osiem punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Z kolei młodzi wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego plasują się na ostatnim miejscu i na jedną kolejkę do końca rundy zasadniczej nie mają już szans na awans.

 

SKS Hajnówka – SMS PZPS Spała 3:0 (25:15, 25:15, 25:21)

 

 

Drugi z beniaminków I Ligi podejmował przed własną publicznością ekipę z Suwałk. Spotkanie to od początku do końca było bardzo wyrównane, a o wyniku poszczególnych partii decydowała zacięta końcówka. Ostatecznie mecz ten zakończył się tie-breakiem, w którym lepsi okazali się siatkarze Ślepska Suwałki i to oni dopisali do swojego dorobku dwa punkty, a jedno „oczko” powędrowało na konto graczy z Sanoka. Wygrana gości pozwoliła im na umocnienie się na drugiej pozycji w tabeli. Z kolei gospodarze z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów plasują się na siódmym miejscu.

 

TSV Sanok – Ślepsk Suwałki 2:3 (28:26, 25:23, 22:25, 25:27, 13:15)

 

 

Lider tabeli I Ligi w swojej ostatniej kolejce rundy zasadniczej zmierzył się z ekipą z Częstochowy. Siatkarze z Zawiercia pokonali swoich rywali w czterech setach. Jedynie w drugiej odsłonie goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w pozostałych trzech wyraźnie triumfowali gospodarze, którzy dopisali na swoje konto komplet punktów. Aluron Virtu Warta Zawiercie meczem z częstochowianami zakończyła rundę zasadniczą, ponieważ w ostatniej kolejce drużyna ta będzie pauzować. Zespół, który zgłosił chęć gry w PlusLidze ma na swoim koncie czterdzieści osiem punktów i wszystko wskazuje na to, że do fazy play-off wkroczy on z pierwszego miejsca.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:21, 20:25, 25:15, 25:15)

 

 

Siatkarze Victorii Wałbrzych w dwudziestej pierwszej rundzie rozegrali spotkanie z ekipą z Krakowa. Mecz ten zakończył się w czterech setach na korzyść gospodarzy, którzy mimo iż dopisali na swoje konto komplet punktów, to nie mają szans na walkę o medale, ponieważ plasują się oni na dziesiątej lokacie z dorobkiem szesnastu „oczek”, a do ósmego miejsca, które zajmują siatkarze z Krakowa tracą dziewięć punktów. Krakowska ekipa już wcześniej zapewniła sobie awans do fazy play-off. Do końca rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka, a w tym momencie mają oni znaczną przewagę nad rywalami.

 

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:14, 25:23)

 

 

Kolejną drużyną, która zgłosiła chęć gry w PlusLidze jest Stal AZS PWSZ Nysa, która przed własną publicznością uległa ekipie z Siedlec. Mecz ten był bardzo wyrównany, a najbardziej zacięta okazała się trzecia odsłona, która zakończyła się wynikiem 31:29 na korzyść gospodarzy. O ostatecznym wyniku zadecydować musiał tie-break, w którym goście zwyciężyli 15:12 i to oni zapisali na swoje konto dwa punkty, a ekipa z Nysy do swojego dorobku dopisała jedno „oczko”. W tym momencie wygrany zespół zajmuje czwartą lokatą, a do trzeciej Stali Nysy traci zaledwie jeden punkt. O końcowym układzie tabeli zadecyduje więc ostatnia kolejka I Ligi.

 

Stal AZS PWSZ Nysa – KPS Siedlce 2:3 (20:25, 20:25, 31:29, 25:19, 12:15)

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne