I Liga: Podział punktów w Krakowie, lider tabeli wygrywa

11 lutego odbyła się dwudziesta kolejka fazy zasadniczej o mistrzostwo I Ligi. W rundzie tej doszło tylko do jednego pięciosetowego spotkania. Punktami podzieliły się ekipy z Krakowa i Nysy. Pozostałe mecze kończyły się w trzech lub czterech partiach. W kolejce tej pauzował zespół Ślepska Suwałki.

 

Siatkarze ze Spały w rundzie tej podejmowali KPS Siedlce. Ekipy te dzieli sześć pozycji w tabeli, nic więc dziwnego, że faworytami tego starcia byli przyjezdni, którzy ze swojej roli wywiązali się w stu procentach i zdobyli komplet punktów. Jedynie w trzeciej partii siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdołali przeciwstawić się rywalom i zwyciężyć. Pozostałe sety należały do gości, którzy wygrali mecz 3:1.

 

SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 1:3 (16:25, 18:25, 25:21, 22:25)

 

 

Najbardziej zacięte okazało się starcie pomiędzy ekipą z Krakowa a aspirującą do gry w PlusLidze drużyną z Nysy. Od samego początku spotkanie to było wyrównane, choć dwie pierwsze partie padły łupem gości, którzy wygrali kolejno do 20. i 19. punktów. W trzeciej odsłonie role się odwróciły i po emocjonującej końcówce zwyciężyli gospodarze (25:23). Czwarty set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi na korzyść krakowskiego zespołu, który dzięki zwycięstwu w nim doprowadził do tie-breaka, w którym triumfowali goście (15:12).

 

AGH Kraków – Stal AZS PWSZ Nysa 2:3 (20:25, 19:25, 25:23, 27:25, 12:15)

 

 

Trzy punkty do ligowej tabeli dopisali siatkarze z Zawiercia, którzy bez większych problemów pokonali swoich rywali z Wałbrzycha. Dzięki temu zwycięstwu zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli I Ligi. Drużyna ze Śląska ma aktualnie na swoim koncie czterdzieści pięć punktów i ma pięć „oczek” przewagi nad drugim Ślepskiem Suwałki.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

 

 

Piąta w tabeli ekipa z Wrześniu w tej rundzie spotkań podejmowała drużynę z Częstochowy. Premierowa odsłona była bardzo zacięta i nie wskazywała na to, że mecz ten rozstrzygnie się w trzech setach. We wszystkich partiach triumfowali gospodarze, którzy dopisali do swojego dorobku komplet „oczek”. Przyjezdni z kolei nadal zajmują dziewiątą lokatę z szesnastoma punktami na koncie.

 

APP Krispol Września – Exact System Norwid Częstochowa 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)

 

 

W kolejce tej doszło również do pojedynku beniaminków. Ekipa z Hajnówki podejmowała przed własną publicznością TSV Sanok. Mecz ten zakończył się trzysetową wygraną gości, choć w drugiej partii gospodarze mieli swoje szanse, których nie wykorzystali, w konsekwencji czego nie dopisali do swojego dorobku punktowego żadnych „oczek” i zajmują ósme miejsce w tabeli, a ekipa z Sanoka szóste.

 

SKS Hajnówka – TSV Sanok 0:3 (19:25, 23:25, 16:25)

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne