Igor Kolaković za sterem irańskiej kadry

Spekulacje, co do nowego szkoleniowca reprezentacji Iranu w końcu znalazły finał. Nowym trenerem kadry został Igor Kolaković, z którym kontrakt został podpisany do 2020 roku. W ostatniej batalii o objęcie Irańczyków Serb walczył z Radostinem Stoychvem, a negocjacje z obydwoma szkoleniowcami trwały od kilkunastu tygodni. 

 

Niełatwy wybór

 

Włodarze irańskiej federacji od kilku miesięcy poszukiwali odpowiedniego kandydata na stanowisko pierwszego szkoleniowca kadry. Jak się okazało, decyzja nie była łatwa, a warunki, jakie musiał spełniać nowy trener były naprawdę ciężkie. Przede wszystkim zarząd federacji oczekuje jak najszybszych efektów i medali na największych imprezach, co nie jest łatwym zadaniem. Początkowo na celowniku Irańczyków był Bernardo Rezende, który rozstał się z reprezentacją Brazylii. Rozmowy jednak zakończyły się już na wstępnym etapie, ponieważ trener nie chciał opuścić ojczyzny i pracować w Azji. Do irańskiej kadry przymierzano również Andreę Anastasiego, który zdecydował, że ważniejsza jest dla niego praca w klubie. Na ostatnim etapie rywalizacji w grze pozostało dwóch trenerów, Radostina Stoycheva i Igora Kolakovicia. Bułgar przedstawił swój plan rozwoju irańskiej siatkówki włodarzom federacji, ale został on odrzucony, ponieważ szkoleniowiec nie gwarantował natychmiastowych efektów. Ostatnie dni w Iranie spędził Igor Kolaković, który ciepło wypowiadał się na temat pracy w Azji. Serb mówił również, że za sterami reprezentacji Iranu jest w stanie wprowadzić ją na podium najważniejszych turniejów.

 

Zobacz, co o reprezentacji Iranu mówił Igor Kolaković

 

 

Wejść na szczyt

 

Włodarze irańskiej federacji liczą na to, że Irańczycy już w tym sezonie zagoszczą na podium Ligi Światowej. Cel jest ambitny, ale jak mówi Igor Kolaković, jest realny. Najważniejsze jest jednak, by reprezentacja Iranu zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które będą odbywać się w 2020. To właśnie do tej imprezy został podpisany kontrakt z nowym szkoleniowcem. Zadaniem Kolakovicia będzie również wywalczenie miejsca na podium mistrzostw świata, rozgrywanych za rok we Włoszech i Bułgarii.

 

 

 

Źródło: informacja własna