I Liga: Po osiemnastej kolejce zmiana lidera tabeli

W XVIII kolejce nastąpiła zmiana lidera tabeli I Ligi, ale stało się tak tylko dlatego, że mecz Ślepska Suwałki z TS Victorią PWSZ Wałbrzych odbędzie się dopiero 10 lutego. Z tego powodu suwalszczanie mają o jeden rozegrany pojedynek mniej od Aluron Virtu Warty Zawiercie, która chwilowo objęła fotel lidera.  

 

Pierwszy mecz XVIII kolejki stał na bardzo wysokim poziomie. Aluron Virtu Warta Zawiercie zaciekle walczyła, aby zdobyć pierwsze miejsce w lidze. Pierwsza partia zdawała się nie mieć końca, ale po grze na przewagi szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół KPS-u Siedlce. W drugim secie goście trochę osłabli, co sprytnie wykorzystali zawiercianie. Trzecia partia znów była bardzo wyrównana, ale tym razem lepsi byli gospodarze. Czwarty set był tylko zwieńczeniem, siedlczanie utracili pewność siebie i Warta zdecydowanie wygrała tę partię i cały mecz. Dzięki temu Aluron Virtu Warta Zawiercie zajmuje fotel lidera, a KPS Siedlce jest niezmiennie na czwartej pozycji.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – KPS Siedlce 3:1 (32:34, 25:19, 26:24, 25:13)

 

 

 

Drugi mecz tej kolejki także dostarczył kibicom wielu emocji. Tym bardziej, że Krispol Września nie był faworytem tego starcia, a bez większych problemów udało mu się zdobyć trzy punkty. Gospodarze to przeciętny zespół plasujący się w środku tabeli, za to Stal AZS Nysa od dłuższego czasu zajmuje trzecie miejsce w tabeli I Ligi. Tym razem jednak goście musieli uznać wyższość Krispolu Września. Gospodarzy poniósł doping kibiców i pomogło własne boisko, byli zdecydowanie lepsi od nyskiego AZS-u. Mimo tego wyniku pozycja w tabeli obu drużyn nie uległa zmian.

 

Krispol Września – Stal AZS Nysa 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)

 

 

 

W ostatnim weekendowym meczu nie doszło już do żadnych niespodzianek. SKS Hajnówka pokonał Exact Systems Norwida Częstochowę. Co prawda gospodarze nie weszli najlepiej w mecz i przegrali pierwszą partię, ale kolejne należały już do nich. SKS Hajnówka zdobył trzy punkty, przez co częstochowianie praktycznie stracili szansę na udział w fazie play-off. Drużyny niezmiennie zajmują piąte (SKS Hajnówka) i dziewiąte (Norwid Częstochowa) miejsca w tabeli I Ligi.

 

SKS Hajnówka – Exact Sysytems Norwid Częstochowa 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:23)

 

 

Ostatni mecz odbył się dopiero w poniedziałek, ponieważ siatkarze z Krakowa borykali się z problemami zdrowotnymi, ale gdy drużyna AGH Kraków wyszła na boisko po żadnej chorobie nie było już śladu. SMS PZPS Spała zdołał zagrozić gościom tylko w drugim secie, kiedy to po grze na przewagi udało mu się wygrać. W pozostałych partiach jednak rewelacyjnie spisywali się siatkarze z Krakowa i to oni wyjechali ze Spały z kompletem punktów. Dzięki temu AGH Kraków podskoczyło w tabeli o jedno „oczko” wyżej, czyli na siódme miejsce.

 

SMS PZPS Spała – AGH Kraków 1:3 (22:25, 26:24, 22:25, 23:25)

 

 

TSV Sanok pauzuje

Ślepsk Suwałki – Victoria Wałbrzych mecz odbędzie się 10 lutego 2017

 

 

 

Źródło: pzps.pl / informacje własne