Polak za Serba. Adamajtis dołączy do Revivre Milano

Paweł Adamajtis odchodzi z AZS-u Częstochowa, a jego nowym zespołem będzie występujące we włoskiej Serie A Revivre Milano. Polak zastąpi Sašę Starovicia, który ostatnio pożegnał się z mediolańskim klubem. Dla polskiego atakującego jest to zupełnie nowy kierunek, ponieważ pierwszy raz zagra on poza granicami Polski.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o odejściu Sašy Starovicia

 

Nowe doświadczenia

 

Kontrakt Pawła Adamajtisa z częstochowskim AZS-em został rozwiązany za porozumieniem stron i siatkarz postanowił przenieść się do innej ligi. W obecnych rozgrywkach PlusLigi zawodnik zdobył 398 punktów, a teraz trafi on do klubu z Włoch, który zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w najwyżej klasie rozgrywkowej. Zajmie on tam na miejsce Serba, Sašy Starovicia, który ostatnio pożegnał się z Revivre Milano. Polak ma stawić się w Mediolanie jeszcze dziś wieczorem, a jutro rano przejdzie testy medyczne. Były już zawodnik klubu z Częstochowy ma być wzmocnieniem i przyczynić się do poprawy wyników zespołu, które nie są najlepsze. Dla utalentowanego polskiego siatkarza będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Ostatnie sezony spędził w PlusLidze, w takich zespołach jak: AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn czy AZS Politechnika Warszawska, gdzie  prezentował się bardzo dobrze.

 

 

Polak w cenie 

 

Fabio Lini czyli prezes włoskiego klubu nie kryje zadowolenia z podpisania nowego kontraktu i podkreśla jak ważnym punktem w jego drużynie ma być polski atakujący. „Po rozwiązaniu umowy z serbskim atakującym, co nastąpiło wcześniej niż się spodziewaliśmy, zdecydowaliśmy się ściągnąć do Mediolanu młodego siatkarza tuż przed zamknięciem okienka transferowego. Paweł ma za sobą niesamowite doświadczenie, które zdobył w jednej z najsilniejszych lig w Europie” – dodaje dyrektor sportowy klubu. Dla Pawła Adamajtisa będzie to lekcja siatkówki. Włoska liga to bez wątpienia jedna z najbardziej wymagających i najsilniejszych na Starym Kontynencie, w której grają najlepsi siatkarze. W klubie do którego dołączy Polak grają również zawodnicy, mający za sobą występy w PlusLidze. Jednym z nich jest Dante Boninfante, który bronił barw PGE Skry Bełchatów w sezonie 2012/2013. Jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole włoskim jest z pewnością Bułgar Todor Skrimov. W następnej kolejce nowa drużyna polskiego atakującego zmierzy się u siebie z Diatec Trentino, które aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

 

 

 

Źródło: www.powervolleymilano.it; opracowanie własne