Saša Starović zamienia Italię na Grecję

Serbski atakujący Saša Starović przed sezonem 2016/2017 podpisał umowę z występującym we włoskiej Serie A Revivre Milano. 26-letni Serb nie będzie jednak kończył rozgrywek w Italii. Umowa pomiędzy siatkarzem a klubem z Mediolanu została rozwiązana za porozumieniem stron, a atakujący przenosi się do Grecji. 

 

Z Włoch do Grecji

 

Do tej pory Saša Starović występował głównie na parkietach włoskiej Serie A, gdzie grał i rozwijał swoje umiejętności między innymi w Lube Banca Macerata, Andreoli Latinie czy Calzedonii Verona. Przed rozgrywkami 2016/2017 serbski atakujący zdecydował się na podpisanie umowy z Revivre Milano. Teraz jednak wiadomo, że Serb nie dokończy obecnego sezonu we włoskiej Serie A. Umowa z zawodnikiem została bowiem rozwiązana za porozumieniem stron, a siatkarz postanowił spróbować swoich sił w lidze greckiej. Saša Starović w obecnych rozgrywkach wystąpił w osiemnastu spotkaniach ligowych, rozgrywając w nich 52 sety. Atakujący zdobył dla drużyny z Mediolanu 205 punktów popisując się przy tym skutecznością na poziomie 41%. Saša Starović i włodarze Revivre Milano w połowie sezonu zdecydowali się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Serbski atakujący nie pozostawał długo bez pracy i od razu po opuszczeniu klubu z Mediolanu przeniósł się do Grecji, gdzie będzie bronił PAOK-u Thessaloniki i debiutuje już na początku lutego.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o ostatniej rundzie Pucharu CEV 

 

 

Jest o co grać 

 

PAOK Thessaloniki oprócz występów w lidze greckiej walczy również na arenie międzynarodowej. Saša Starović ma być wzmocnieniem, które ma pomóc drużynie awansować w krajowej tabeli, ale również wspomóc klub w rozgrywkach Pucharu CEV. Serbski atakujący nie jest jedyną znaną postacią w klubie PAOK-u Thessaloniki, występuje tam między innymi znany z Jastrzębskiego Węgla Alexander Shafranovich. Zespół z Salonik w tabeli ligi greckiej zajmuje obecnie trzecią pozycję z dorobkiem 34 punktów i startą siedmiu „oczek” do lidera. W Pucharze CEV drużynie również idzie całkiem nieźle, ostatnio wywalczyła sobie awans do 1/8 rozgrywek.

 

 

 

Źródło: powervolleymilano.it/informacja własna