I Liga: Pracowity tydzień za nami

W minionym tygodniu siatkarze z I Ligi stoczyli ze sobą po dwa mecze. W środę odbyła się XIV, a w sobotę XVII kolejka. Mimo to na górze tabeli nie dokonały się żadne zmiany. Nadal najlepszy jest Ślepsk Suwałki, a zaraz za nim Aluron Virtu Warta Zawiercie i Stal AZS Nysa. Najsłabiej cały czas wypada młody zespół ze Spały, w ciągu tych dwóch kolejek nie zdobył ani jednego punktu.

 

 

 

Wyniki 16. kolejki:

 

W ramach XVI kolejki Ślepsk Suwałki podejmował KPS Siedlce. Spotkanie zakończyło się po trzech setach zwycięstwem gospodarzy, którzy tylko w pierwszej odsłonie mieli problemy z pokonaniem rywali. Premierowa odsłona zakończyła się dopiero po zaciętej grze na przewagi, po której wymagane dwa „oczka” zaliczki zapewnili sobie gospodarze. W kolejnych dwóch partiach KPS Siedlce nie miał już zbyt wiele do powiedzenia i zdobył w nich po piętnaście punktów, co pokazało, że to Ślepsk Suwałki był zdecydowanie lepszym zespołem.

 

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0 (31:29, 25:15, 25:15)

 

 

Większych problemów z pokonaniem rywali z XVI kolejce nie miał również Krispol Września, który zmierzył się z AGH Kraków. Spotkanie lepiej rozpoczęli co prawda zawodnicy z województwa małopolskiego, którzy wygrali premierową odsłonę do dwudziestu, ale w kolejnych nie poszło im już tak dobrze. Krispol Września po nieudanym początku meczu szybko odzyskał swój rytm gry i w kolejnych trzech odsłonach nie pozwolił krakowianom na prowadzenie wyrównanej walki. Dzięki konsekwencji i wysokiej koncentracji Krispol Września po czterech setach mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

 

Krispol Września – AGH Kraków 3:1 (20:25, 25:18, 25:17, 25:15)

 

 

Po raz kolejny zawodnicy SMS-u PZPS-u Spała nie zdobyli punktów do ligowej tabeli. Tym razem pogromcą młodych zawodników z województwa łódzkiego okazała się Aluron Virtu Warta Zawiercie, która rozprawiła się z nimi w trzech setach. Gracze ze Śląska w pierwszych dwóch partiach pokazali, że wszystkie argumenty mają po swojej stronie i nie dali SMS-owi PZPS-owi Spała nawiązać walki. W trzeciej odsłonie gra była bardziej zacięta, a o ostatecznym wyniku musiała zadecydować wyrównana końcówka, w której jednak lepsi okazali się zawiercianie i to oni zapewnili sobie komplet punktów w szesnastej kolejce zmagań.

 

SMS PZPS Spała – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 23:25)

 

 

TSV Sanok w szesnastej kolejce pokonał Victorię PWSZ Wałbrzych, zdobywając komplet punktów do ligowej tabeli. Chociaż gospodarze rozpoczęli to starcie od dość pewnego zwycięstwa, to już w kolejnym secie wałbrzyszanie zdołali doprowadzić do wyrównania. Goście napędzeni wygraną w drugiej partii, trzecią szybko zakończyli na swoją korzyść, dominując nad przeciwnikami w każdym elemencie. TSV Sanok po dwóch przegranych odsłonach nie był już w stanie się podnieść i naprawić swojej gry, przez co zakończył spotkanie bez zdobyczy punktowej.

 

TSV Sanok – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:19, 19:25, 25:13, 25:21

 

 

Spotkanie w Nysie również zakończyło się bez podziału punktów. Miejscowa Stal AZS bez większych problemów pokonała beniaminka pierwszej ligi, SKS Hajnówkę. Jedynie w pierwszej odsłonie toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, ostatecznie zakończona pomyślnie dla gospodarzy, którzy zapisali na swoje konto zwycięstwo również w kolejnej. Trzeci set należał za to do gości, którzy starali się odwrócić losy spotkania, lecz zabrakło im sił by doprowadzić do tie-breaka, przez co komplet punktów w szesnastej kolejce zdobyła Stal AZS Nysa.

 

Stal AZS Nysa – SKS Hajnówka 3:1 (26:24, 25:16, 22:25, 25:20)

 

 

Pauzuje: Exact Systems Norwid Częstochowa

 


 

 

 

 

W siedemnastej kolejce KPS Siedlce podejmował Krispol Wrześnię, pokonując rywali w czterech setach i zdobywając komplet punktów. Pierwsze dwie odsłony zdecydowanie padły łupem zawodników z Siedlec, którzy zdominowali przeciwników w każdym elemencie i pozwolili im na zdobycie tylko czternastu punktów w poszczególnych partiach. Krispol Września przełamał się w trzeciej odsłonie i po wyrównanej końcówce zapisał na swoje konto wygraną. Gościom nie wystarczyło jednak sił, by doprowadzić do tie-breaka i z Siedlec wyjeżdżają bez punktów.

 

KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (25:14, 25:14, 23:25, 25:17)

 

 

Komplet punktów w siedemnastej kolejce zdobył Aluron Virtu Warta Zawiercie, po pokonaniu AGH Kraków. Gracze ze Śląska zapisali na swoje konto zwycięstwo w pierwszym secie, gdzie pokonali rywali po zaciętej końcówce, zakończonej dopiero przy stanie 29:27. Krakowianie, podrażnieni przegraną, szybko wyrównali stan meczu, ale w trzeciej partii zdołali zapisać na swoją korzyść tylko dziewięć akcji. Rozpędzeni tak łatwym zwycięstwem zawodnicy Aluron Virtu Warty Zawiercie szybko zakończyli spotkanie na swoją korzyść, zdobywając trzy punkty.

 

AGH Kraków – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (27:29, 25:22, 9:25, 21:25)

 

 

Siedemnastą kolejkę udanie zakończyli zawodnicy z Sanoka, którzy w trzech setach pokonali Exact Systems Norwid Częstochowa. Wszystkie trzy partie były jednak wyrównane, a o zwycięstwie w każdej z nich decydowały poszczególne akcje. Siatkarze z Częstochowy nie zaliczą siedemnastej kolejki do udanych, mieli bowiem swoje szanse na zakończenie spotkania na swoją korzyść.

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – TSV Sanok 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

 

 

W siedemnastej kolejce I Ligi w jednym ze spotkań doszło do podziału punktów. Po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyć się mogli zawodnicy Ślepska Suwałki. Stal AZS Nysa miała jednak swoją szansę, by zakończyć spotkanie i dopisać do swojego konta pełną pulę punktów, prowadziła już w setach 2:1. Ostatecznie starcie zakończyło się tie-breakiem, w którym wymagane dwa „oczka” zaliczki jako pierwsi zapewnili sobie gracze Ślepska Suwałki.

 

Stal AZS Nysa – Ślepsk Suwałki 2:3 (23:25, 25:19, 25:17, 20:25, 13:15)

 

 

Trzy punty w siedemnastej kolejce dopisał do swojego dorobku SKS Hajnówka, po pokonaniu Victorii PWSZ Wałbrzych. Najbardziej wyrównana była pierwsza odsłona, która zakończyła się przy stanie 27:25 na korzyść graczy z Hajnówki. Kolejne dwie odsłony również zakończyły się pomyślnie dla siatkarzy SKS-u Hajnówka, którzy nie pozwolili Victorii PWSZ Wałbrzych na przejęcie kontroli nad grą.

 

Victoria PWSZ Wałbrzych – SKS Hajnówka 0:3 (25:27, 21:25, 22:25)

 

 

Pauzuje: SMS PZPS Spała

 

 

 

Źródło: informacja własna