PlusLiga: Zacięty bój na korzyść olsztynian

W ramach dziewiętnastej kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podejmował na własnym boisku ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Spotkanie zakończyło się na korzyść gospodarzy, którzy dopisali do swojego konta komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem tego starcia został wybrany Michał Żurek, libero olsztynian.

Spotkanie otworzyły błędy w polu zagrywki (2:2), które nie pozwalały żadnej z drużyn budować prowadzenia (4:4). Po ataku Aleksandra Śliwki Indykpol AZS Olsztyn miał dwa „oczka” zaliczki (6:4), lecz Bartosz Kwolek doprowadził do remisu (6:6). Po wyrównanym fragmencie olsztynianie ponownie zapewnili sobie przewagę (11:8), którą próbował zmniejszyć Łukasz Łapszyński (12:13). Po błędach ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej o czas poprosił Jakub Bednaruk (13:16), ale nie przyniósł on oczekiwanych efektów (14:17). Zagrywka Jakuba Kochanowskiego jeszcze powiększyła zaliczkę gospodarzy (20:15) i o kolejny czas poprosił szkoleniowiec warszawian (15:21). Serię olsztynian przerwał Bartosz Kwolek (16:22), ale to było za mało by odwrócić losy tej partii (18:25).

Jan Hadrava i Aleksander Śliwka rozpoczęli drugą partię od pewnych ataków (3:1), ale warszawscy środkowi nie pozwolili gospodarzom budować prowadzenia (5:6). Do remisu doprowadził Guillaume Samica, a bloki ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej dały jej zaliczkę (9:7). Wojciech Włodarczyk wyrównał stan seta (10:10), a po chwili dał swojemu zespołowi prowadzenie (12:10). Warszawianie starali się prowadzić grę punkt za punkt, zbliżając się do rywali po zagrywce Andrzeja Wrony (15:14). Pomyłka Jana Hadravy doprowadziła do remisu (17:17) i gra się wyrównała (19:19, 21:21). Przy wyniku 23:23 o czas poprosił trener Andrea Gardini, a drugą przerwę wykorzystał po ataku Jakuba Kowalczyka (24:23). Zacięta końcówka zakończyła się na korzyść Indykpolu AZS-u Olsztyn, który wyszedł na prowadzenie w całym meczu (30:28).

W trzecim secie na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna (5:5). Żaden z zespołów nie miał zamiaru poddawać się bez walki i na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (7:7). Mocne ataki i zagrywki uniemożliwiały budowanie zaliczki (12:12). Po uderzeniu Jana Hadravy i błędzie Michała Filipa o czas poprosił Jakub Bednaruk (15:17). Olsztynianie dopisali do swojego konta kolejne „oczko” (19:16) i powiększali zaliczkę dzięki skutecznym atakom (21:16). Końcówka należała do Wojciecha Włodarczyka i Daniela Plińskiego (23:16), a Indykpol AZS Olsztyn zakończył seta na swoją korzyść (25:20).

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 30:28, 25:20)

MVP: Michał Żurek

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Daniel Pliński, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk, Jakub Kochanowski, Jan Hadrava, Michał Żurek (libero) oraz Hidde Boswinkel, Miłosz Zniszczoł, Łukasz Makowski

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Bartosz Kwolek, Paweł Zagumny, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Łukasz Łapszyński, Michał Filip, Maciej Olenderek (libero) oraz Guillaume Samica, Paweł Mikołajczak, Jan Firlej, Przemysław Smoliński

Źródło: informacja własna