PlusLiga: Lubinianie pewnie zwyciężają w Warszawie

Mecz pomiędzy warszawską Politechniką a Cuprum Lubin rozgrywany był awansem w ramach dwudziestej czwartej kolejki PlusLigi. Przyjezdni poradzili sobie w tym starciu zdecydowanie lepiej niż ich rywale i zasłużenie wygrali w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Grzegorz Łomacz.

 

Mecz rozpoczął się po myśli siatkarzy z Warszawy, którzy już na początku osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (5:2). Wraz z kolejnymi akcjami podopieczni trenera Jakuba Bednaruka radzili sobie coraz gorzej, a po udanym bloku Piotra Haina przyjezdni doprowadzili do remisu (5:5). Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy stopniowo budowali przewagę (8:6, 13:9). W środkowej części partii zawodnicy z Lubina mieli sześć „oczek” więcej od swoich przeciwników (16:10). Siatkarze prowadzeni przez Gheorghe Cretu dominowali na boisku (21:13), a pierwszą piłkę setową mieli przy wyniku 24:15. Partię tę skutecznym blokiem zakończył Marcus Böhme (25:15).

 

Jako pierwsi znaczną przewagę w drugiej odsłonie spotkania osiągnęli gospodarze (6:3). Siatkarze z Lubina szybko doprowadzili do wyrównania (7:7). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis (10:10, 12:12, 14:14). Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie zaliczki (16:16). Tuż przed decydującą częścią seta goście osiągnęli dwa „oczka” prowadzenia (19:17). Już do końca odsłony zawodnicy prowadzeni przez Gheorghe Cretu nie stracili wypracowanej przewagi (22:19) i pewnie zwyciężyli 25:21.

 

W trzeciej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 5:5. Później siatkarze z Lubina osiągnęli dwupunktową przewagę (7:5). Dziesięciominutowa przerwa nie wytrąciła przyjezdnych z rytmu. Podopieczni rumuńskiego szkoleniowca powiększyli prowadzenie do pięciu „oczek” (14:9) i stopniowo zmierzali do wygrania również tej odsłony. Zawodnicy Jakuba Bednaruka starali się jeszcze odwrócić losy tej partii. Udało im się odrobić część strat (12:14), ale było to za mało na dobrze dysponowanych rywali. Tuż przed decydującą częścią seta przyjezdni ponownie mieli cztery punkty więcej od swoich przeciwników (18:14). W samej końcówce goście powiększyli przewagę do sześciu „oczek” (20:16), by ostatecznie wygrać tę partię 25:19 i cały mecz 3:0.

 

 

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 21:25, 19:25)

 

MVP: Grzegorz Łomacz

 

 

Składy zespołów:

 

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Jakub Kowalczyk, Jan Firlej, Łukasz Łapszyński, Michał Filip, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Guillaume Samica, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński, Paweł Zagumny

 

Cuprum Lubin: Marcus Böhme, Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Keit Pupart, Robert Täht, Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz

 

 

 

Źródło: Informacja własna