I Liga: Gospodarze górą, częstochowianie walczą o play-offy

W piętnastej kolejce I Ligi lepsze okazały się drużyny grające na swoim boisku. Jedynie Ślepsk Suwałki wygrał na wyjeździe, ale musiał stoczyć zacięty bój z AGH Kraków i niewiele brakowało, aby lepsi okazali się gospodarze. Po długiej przerwie udało się wygrać częstochowianom, dzięki czemu mają oni szansę na fazę play-off. 

 

Musiały minąć prawie trzy miesiące, aby Exact Systems Norwid Częstochowa odniósł kolejne zwycięstwo w I Lidze. Stało się to w pojedynku z SMS-em PZPS-em Spała, która bardzo słabo radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach. Częstochowianie byli lepsi w każdym aspekcie, nie dali rywalom żadnych szans. W każdym secie Exact Systems Norwid Częstochowa powiększał swoją przewagę i zgarnął trzy punkty, dzięki czemu ma jeszcze szansę na udział w fazie play-off. Częstochowianie wskoczyli na dziewiąte miejsce w tabeli, natomiast SMS PZPS Spała piastuje nadal ostatnie, jedenaste miejsce.

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:15, 25:11)

 

 

 

W pojedynku pomiędzy Stalą PWSZ Nysa a TSV Sanok to ci pierwsi byli zdecydowanymi faworytami. Sprawdziło się to w trakcie przebiegu spotkania. Stal PWSZ Nysa nie pozwoliła rywalom na wiele, każdą partię wygrała z bardzo dużą przewagą punktową, jedynie w drugim secie dając im okazję do zbliżenia się do granicy 20 punktów. Siatkarze z Nysy wyśmienicie radzili sobie na zagrywce i to głównie dzięki temu elementowi tak szybko wygrali ten mecz. Stal PWSZ Nysa zajmuje obecnie trzecie, natomiast TSV Sanok ósme miejsce.

 

Stal AZS Nysa – TSV Sanok 3:0 (25:15, 25:19, 25:16)

 

 

Spotkanie KSP-u Siedlce z SKS-em Hajnówka zapowiadało się bardzo interesująco i takie też było. Obie drużyny reprezentują podobny poziom na boiskach I Ligi. Aż dwa sety skończyły się dopiero po grze na przewagi, zespoły zagwarantowały kibicom wiele emocji. W pierwszej partii lepsi byli goście, w drugiej i trzeciej zrewanżowali się gospodarze. W czwartym secie znów lepsza był SKS Hajnówka. Tie-break był wyrównany, ale ostatecznie to KPS Siedlce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarze zajmują czwartą pozycję w tabeli, SKS Hajnówka piąte, ale pomiędzy nimi jest aż jedenaście punktów różnicy.

 

KPS Siedlce – SKS Hajnówka 3:2 (25:27, 25:21, 25:15, 25:27, 15:13)

 

 

W kolejnym meczu mogło dojść do sporej niespodzianki, bowiem AGH Kraków było o krok od pokonania lidera grupy, czyli Ślepska Suwałki. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, zacięcie walczyli o każdą piłkę, dlatego pierwsze dwa sety wpadły na ich konto. Potem jednak AGH Kraków nie potrafiło postawić kropki nad i. Od trzeciej partii Ślepsk Suwałki zaczął przypominać sobie, kto jest najlepszy w tym sezonie. Krakowianie nie potrafili przypieczętować swojego zwycięstwa, goście po raz kolejny okazali się lepsi i wyjechali ze zdobyczą dwóch punktów. W tabeli, bez zmian, prowadzi Ślepsk Suwałki, natomiast AGH Kraków jest na szóstej pozycji.

 

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 2:3 (25:23, 33:31, 23:25, 18:25, 12:15)

 

 

Ostatnio Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrała ze Ślepskiem Suwałki, w kolejnym meczu dało się więc odczuć żądzę rewanżu. Gospodarze bez problemu się podnieśli i byli pełni determinacji, aby zdobyć kolejne trzy punkty. Krispol Września nie potrafił im w tym przeszkodzić, był zdecydowanie gorszy na boisku. Tylko trzeci set można uznać za wyrównany, toczyła się w nim gra punkt za punkt, ale i tak ostatecznie górą byli zawiercianie. Aluron Virtu Warta zajmuje w tabeli drugie, a Krispol niezmiennie siódme miejsce.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Krispol Września 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

 

 

 

 

Źródło: pzps.pl / informacje własne