Irańczycy nadal bez trenera. Kolaković: „To byłby dla mnie zaszczyt”

Irańska Federacja Siatkówki nadal szuka odpowiedniego selekcjonera, który miałby poprowadzić kadrę tego kraju do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w 2020 roku. Włodarze tamtejszego związku prowadzili już negocjacje z kilkoma szkoleniowcami, żaden jednak nie zdobył ich przychylności i rozmowy kończyły się fiaskiem.

 

Nikt nie spełnia warunków?

 

Po zakończeniu współpracy z Raulem Lozano irańska federacja poszukuje jego następcy, który miałby poprowadzić drużynę narodową do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jak na razie żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań włodarzy tamtejszego związku i negocjacje kończyły się brakiem porozumienia. Do tej pory odrzucona została kandydatura Andrei Anastasiego, byłego trenera reprezentacji Polski, a obecnie LOTOSU Trefla Gdańsk; Mauro Berruto, poprzedniego szkoleniowca włoskiej kadry, a ostatnio Radostina Stoycheva, który kilka lat temu rozstał się z Bułgarami. Obecnie w grze o posadę trenera reprezentacji Iranu liczą się Javier Webber, który prowadził między innymi kadrę Argentyny oraz Igor Kolaković, były selekcjoner serbskiej drużyny narodowej.

 

 

Podjąć nowe wyzwanie

 

Dla Igora Kolakovicia praca z reprezentacją Iranu byłby nowym wyzwaniem i jak sam przyznaje, jest gotowy, żeby je podjąć. „Od kilku lat irańska federacja podnosiła poziom organizacji i stawiała coraz ambitniejsze cele drużynie narodowej oraz rozgrywkom ligowym. To byłby dla mnie zaszczyt, a zarazem wyzwanie, pracować jako selekcjoner ich kadry” – mówi były trener Serbów, dodając również: „Poziom irańskiej reprezentacji jest bardzo wysoka, dzisiaj bazuje na jakości i potencjale. Wpływ na to ma również krajowa liga, która robi się coraz silniejsza, występuje w niej wielu obcokrajowców, podnoszących jej poziom, przez co irańscy gracze rozwijają się szybciej i bardziej efektywnie”.

 

 

Od razu ambitny cel

 

Igor Kolaković uważa, że mógłby spełnić się jako trener jednej z azjatyckich drużyn, a jego zdaniem Irańczycy są najlepszą ekipą na kontynencie. „Doświadczenia innych szkoleniowców z pracy w Azji są bardzo pozytywne pod każdym względem. Dla mnie współpraca byłaby wyzwaniem, ale dla reprezentacji Iranu szansą na wygranie medalu na ważnym turnieju” – mów Kolaković. Zdaniem serbskiego szkoleniowca w Irańczykach drzemie duży potencjał, który prawidłowo pokierowany może przełożyć się na dobre wyniki. Igor Kolaković uważa, że jego doświadczenie nabyte podczas pracy z kadrą Serbii jest w stanie pomóc w prowadzeniu irańskiej drużyny, a on sam podoła funkcji szkoleniowca. „Moim zdaniem cztery lata to wystarczająca ilość czasu, żeby wprowadzić zespół na poziom, który jest potrzeby, by zagrać w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio” – zakończył szkoleniowiec.

 

 

 

Źródło: tasnimnews.com/opracowanie własne