PlusLiga: Warszawianie wywożą z Bydgoszczy trzy punkty

W ramach siedemnastej kolejki PlusLigi ekipa Łuczniczki Bydgoszcz podejmowała zespół ONICO AZS-u Politechniki Warszawska. Pojedynek ten na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze prowadzeni przez trenera Jakuba Bednaruka, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Filip.

 

Mecz rozpoczął się od zagrywki Łukasza Łapszyńskiego. Pierwszą akcję na korzyść swojej drużyny zakończył zaś Igor Yudin (1:0). Warszawianie odrobili stracone oczko, to zapoczątkowało już od początku wyrównaną grę między zespołami. Goście zdołali wyjść na trzy oczka przewagi (7:4), a następnie utrzymywali swoje prowadzenie, choć gospodarze próbowali odrobić straty. Nie wiele pomógł czas wzięty na prośbę Piotra Makowskiego, gdyż warszawianie nie wypuszczali z rąk swojego prowadzenia. Mimo prób, bydgoszczanom nie udało się odrobić strat, w wyniku czego z wygranej w inauguracyjnej partii mogli cieszyć się podopieczni trenera Jakuba Bednaruka (25:17).

 

Druga partia rozpoczęła się wymianą uderzeń po obu stronach siatki (1:1). Między drużynami nawiązała się już na początku wyrównana walka, w której nie brakowało emocji, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Gospodarze zdołali wyjść na trzy punkty przewagi (11:8), choć warszawianie próbowali odrobić stracone punkty, co po niedługim czasie nastąpiło (12:12). Szkoleniowiec Łuczniczki Bydgoszcz zareagował na taki obrót sytuacji, prosząc o czas dla swoich graczy. Bydgoszczanie po tej interwencji trenera odrobili dwa oczka przewagi (15:13). Przyjezdni odrobili straty (16:16), a następnie wyszli na prowadzenie (17:16)). Po czasie na żądanie Piotra Makowskiego dwiema punktowymi zagrywkami popisał się Michał Filip (19:16). Ostatecznie ze zwycięstwa w drugiej partii mogli cieszyć się warszawianie (25:20).

 

 

Trzecia odsłona została zainaugurowana wyrównaną walką między drużynami. Bydgoszczanie osiągnęli dwa oczka przewagi (7:5). Warszawianie odrobili straty i kibice nadal mogli obserwować emocjonujący fragment gry. Na tablicy wyników co chwile widniał remis. Bydgoszczanie odrobili minimalny komfort bezpieczeństwa (15:13). Ostatecznie ze zwycięstwa zarówno w tej partii, jak i w całym meczu, mogli cieszyć się warszawianie (27:25).

 

 

Łuczniczka Bydgoszcz – ONICO AZS Politechnika Warszawska 0:3 (17:25, 20:25, 26:28)

 

MVP: Michał Filip

 

 

Składy drużyn:

 

Łuczniczka Bydgoszcz: Bartosz Filipiak, Mateusz Sacharewicz, Milan Katić, Igor Yudin, Wojciech Jurkiewicz, Piotr Sieńko, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Marcel Gromadowski, Jan Rohnka, Kacper Bobrowski, Patryk Szczurek

 

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Wojciech Świrydowicz, Łukasz Łapszyński, Jan Firlej, Michał Filip, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jędrzej Gruszczyński (libero), Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Jakub Kowalczyk, Paweł Halaba

 

 

 

Źródło: Informacja własna