Dejan Vincić zagra w Halkbanku Ankara

Słoweński rozgrywający Dejan Vincić, który ma za sobą występy między innymi w PlusLidze, gdzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, dołączył właśnie do Haklbanku Ankara. Dla siatkarza nie będzie to pierwsza przygoda z ligą turecką, miał bowiem okazję występować tam w sezonie 2013/2014. 

 

Czas na kolejne wyzwanie

 

Dejan Vincić karierę rozpoczynał w słoweńskich klubach, na profesjonalnym szczeblu grając tam osiem sezonów. W latach 2008-2012 rozgrywający bronił barw  ACH Volley Bled/Lublana. Potem kariera Słoweńca miała rozkwitnąć, związał się on bowiem umową z plusligową PGE Skrą Bełchatów. Przygoda z polską ligą nie trwała długo, bo już w listopadzie umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. To właśnie po zakończeniu współpracy z bełchatowską drużyną Dejan Vincić poszedł do ligi tureckiej, gdzie związał się na jeden sezon z Maliye Milli Piyango Ankara. Następnym krajem na drodze Słoweńca była Francja, gdzie grał najpierw w Narbone Volley, a następnie w Beauvais Oise UC. Teraz na Dejnana Vincicia czeka kolejne wyzwanie. Siatkarz wraca do ligi tureckiej, gdzie będzie bronił barw mistrza kraju, Halkbanku Ankara.

 

 

Wywalczyć wszystko

 

W obecnych rozgrywkach ligowych Halkbankowi Ankara nie idzie najlepiej, drużyna bowiem plasuje się dopiero na ósmym miejscu w tabeli z dziesięcioma punktami straty do lidera. Vincić ma być więc wzmocnieniem klubu i szansą na poprawę gry zespołu. Halkbank Ankara walczy nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzów, gdzie chce dostać się do Final Four i dopisać do swojego dorobku kolejne trofeum. Zadanie jednak będzie bardzo trudne, ponieważ po dwóch rozegranych spotkaniach siatkarze z Ankary nie mają na swoim koncie ani jednego punktu.

 

 

 

Źródło: informacja własna